Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Stefan Wallin

Stefan Wallin

Kansanedustajana   21.03.2007–16.04.2019

Ammatti / arvo:
valtiotieteiden maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ympäristöministeri (Vanhanen) 01.01.2007–18.04.2007
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Vanhanen) 01.01.2007–18.04.2007
  • kulttuuri- ja urheiluministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • kulttuuri- ja urheiluministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • puolustusministeri (Katainen) 22.06.2011–04.07.2012

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV