Kansanedustajien valtiopäiväkokemus (aakkosjärjestys) 29.03.2020

NimiValtiopäiväkokemus
Adlercreutz Anders /r6
Aittakumpu Pekka /kesk2
Alanko-Kahiluoto Outi /vihr14
Andersson Li /vas6
Antikainen Sanna /ps2
Arhinmäki Paavo /vas14
Asell Marko /sd6
Autto Heikki /kok6
Berg Kim /sd2
Bergqvist Sandra /r2
Biaudet Eva /r22
Blomqvist Thomas /r14
Eerola Juho /ps10
Eestilä Markku /kok10
Elo Tiina /vihr2
Elomaa Ritva /ps10
Eloranta Eeva-Johanna /sd10
Eskelinen Seppo /sd2
Essayah Sari /kd10
Filatov Tarja /sd26
Forsgrén Bella /vihr2
Grahn-Laasonen Sanni /kok10
Gustafsson Jukka /sd34
Guzenina Maria /sd14
Haatainen Tuula /sd18
Haavisto Pekka /vihr22
Halla-aho Jussi /ps6
Harakka Timo /sd6
Harjanne Atte /vihr2
Harkimo Harry /liik6
Hassi Satu /vihr20
Heikkinen Hannakaisa /kesk10
Heikkinen Janne /kok2
Heinonen Timo /kok14
Heinäluoma Eveliina /sd2
Henriksson Anna-Maja /r14
Holopainen Hanna /vihr2
Holopainen Mari /vihr2
Honkasalo Veronika /vas2
Honkonen Petri /kesk6
Hopsu Inka /vihr2
Hoskonen Hannu /kesk14
Huru Petri /ps2
Huttunen Hanna /kesk2
Hyrkkö Saara /vihr2
Häkkänen Antti /kok6
Hänninen Katja /vas7
Ikonen Anna-Kaisa /kok2
Immonen Olli /ps10
Jokinen Kalle /kok12
Junnila Vilhelm /ps2
Juuso Kaisa /ps2
Juvonen Arja /ps10
Järvinen Heli /vihr10
Kaikkonen Antti /kesk18
Kalli Eeva /kesk2
Kalmari Anne /kesk14
Kanerva Ilkka /kok46
Kankaanniemi Toimi /ps30
Kari Emma /vihr6
Kari Mika /sd10
Kauma Pia /kok8
Kaunisto Ville /kok2
Kautto Juho /vas2
Kemppi Hilkka /kesk2
Keto-Huovinen Pihla /kok2
Kettunen Tuomas /kesk2
Kiljunen Anneli /sd18
Kiljunen Kimmo /sd18
Kilpi Marko /kok2
Kinnunen Mikko /kesk2
Kiuru Krista /sd14
Kiuru Pauli /kok10
Kivelä Mai /vas2
Kiviranta Esko /kesk18
Kivisaari Pasi /kesk2
Kontula Anna /vas10
Koponen Ari /ps2
Koponen Noora /vihr2
Kopra Jukka /kok10
Koskela Jari /ps2
Koskinen Johannes /sd26
Kosonen Hanna /kesk6
Kotiaho Jouni /ps2
Koulumies Terhi /kok2
Kulmuni Katri /kesk6
Kurvinen Antti /kesk6
Kvarnström Johan /sd2
Kyllönen Merja /vas10
Kymäläinen Suna /sd10
Kärnä Mikko /kesk6
Könttä Joonas /kesk2
Laakso Sheikki /ps2
Laiho Mia /kok3
Laukkanen Antero /kd6
Lehto Rami /ps6
Lepomäki Elina /kok7
Leppä Jari /kesk22
Lindén Aki /sd2
Lindtman Antti /sd10
Lintilä Mika /kesk22
Lohi Markus /kesk10
Lohikoski Pia /vas2
Lundén Mikko /ps2
Löfström Mats /r6
Malm Niina /sd2
Marin Sanna /sd6
Marttinen Matias /kok2
Mattila Hanna-Leena /kesk3
Meri Leena /ps6
Mikkonen Krista /vihr6
Multala Sari /kok6
Mustajärvi Markus /vas18
Mykkänen Kai /kok6
Myllykoski Jari /vas10
Mäenpää Juha /ps2
Mäkelä Jani /ps6
Mäkinen Riitta /sd3
Mäkisalo-Ropponen Merja /sd10
Mäkynen Jukka /ps2
Mäkynen Matias /sd2
Niemi Veijo /ps2
Niikko Mika /ps10
Norrback Anders /r2
Nurminen Ilmari /sd6
Ohisalo Maria /vihr2
Ojala-Niemelä Johanna /sd14
Ollikainen Mikko /r2
Orpo Petteri /kok14
Ovaska Jouni /kesk2
Paatero Sirpa /sd16
Packalén Tom /ps10
Pekonen Aino-Kaisa /vas10
Pelkonen Jaana /kok10
Peltokangas Mauri /ps2
Petelius Pirkka-Pekka /vihr2
Piirainen Raimo /sd8
Pirttilahti Arto /kesk10
Pitko Jenni /vihr2
Puisto Sakari /ps2
Purra Riikka /ps2
Pylväs Juha /kesk6
Ranne Lulu /ps2
Rantanen Mari /ps2
Rantanen Piritta /sd2
Rehn-Kivi Veronica /r5
Reijonen Minna /ps2
Rinne Antti /sd6
Risikko Paula /kok18
Ronkainen Jari /ps6
Rydman Wille /kok6
Räsänen Päivi /kd26
Saarikko Annika /kesk10
Salonen Kristiina /sd10
Sankelo Janne /kok6
Saramo Jussi /vas2
Sarkkinen Hanna /vas6
Sarkomaa Sari /kok22
Satonen Arto /kok18
Savio Sami /ps6
Savola Mikko /kesk10
Semi Matti /vas6
Simula Jenna /ps2
Sipilä Juha /kesk10
Sirén Saara-Sofia /kok6
Sjöblom Ruut /kok2
Skinnari Ville /sd6
Slunga-Poutsalo Riikka /ps2
Soinikoski Mirka /vihr2
Strand Joakim /r6
Suomela Iiris /vihr2
al-Taee Hussein /sd2
Taimela Katja /sd14
Talvitie Mari-Leena /kok6
Tanus Sari /kd6
Tavio Ville /ps6
Tolvanen Kari /kok10
Torniainen Ari /kesk10
Tuomioja Erkki /sd40
Tuppurainen Tytti /sd10
Turtiainen Ano /ps2
Tynkkynen Sebastian /ps2
Vallin Veikko /ps2
Wallinheimo Sinuhe /kok10
Vanhanen Matti /kesk26
Vartiainen Juhana /kok6
Vehviläinen Anu /kesk22
Werning Paula /sd2
Vestman Heikki /kok2
Wihonen Jussi /ps2
Viitanen Pia /sd26
Vikman Sofia /kok10
Viljanen Heidi /sd2
Virolainen Anne-Mari /kok14
Virta Sofia /vihr2
Vähämäki Ville /ps10
Väätäinen Tuula /sd14
Yrttiaho Johannes /vas2
Zyskowicz Ben /kok42
Östman Peter /kd10
NimiValtiopäiväkokemus
Valtiopäiväkokemus kasvaa aina uusien valtiopäivien alkaessa.
Keskimääräinen valtiopäiväkokemus: 8 valtiopäivät
Pisin kokemus: 46 valtiopäivät
29.3.2020 0:30