Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Antti Lindtman

Antti Lindtman

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3089

Sähköposti:

antti.lindtman(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

nuorisosihteeri, valtiotieteiden kandidaatti

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 20.04.2011–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Kansliatoimikunta (jäsen) 19.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (varajäsen) 26.06.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 12.02.2014–, (Varapuheenjohtaja) 05.05.2015–08.06.2015
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 18.06.2019–, (Puheenjohtaja) 27.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 23.04.2015–
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (puheenjohtaja) 23.04.2015–