Siirry sisältöön

Li Andersson

Li Andersson

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3007

Sähköposti:

li.andersson(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

valtiotieteiden kandidaatti, puolueen puheenjohtaja

Vaalipiiri:

Varsinais-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • opetusministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • opetusministeri (Marin) 10.12.2019–

Avustaja:

Annastiina Ali-Lekkala,  
Puhelin: 09 432 4191, 050 416 5543
Sähköposti: annastiina.ali-lekkala(at)eduskunta.fi