Siirry sisältöön

Hanna Sarkkinen

Hanna Sarkkinen

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3148

Sähköposti:

hanna.sarkkinen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, puolueen 1. varapuheenjohtaja

Vaalipiiri:

Oulun vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Suuri valiokunta (varajäsen) 02.09.2020–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 02.09.2020–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 14.10.2020–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Susanna Kaartinen, eduskuntaryhmän avustaja
Puhelin: 09 432 4097, 050 435 4853
Sähköposti: susanna.kaartinen(at)eduskunta.fi