Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Anna-Maja Henriksson

Anna-Maja Henriksson

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007 -

Puhelin:
09 432 3113
Sähköposti:
anna-maja.henriksson(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
varatuomari, pankkilakimies
Vaalipiiri:
Vaasan vaalipiiri 21.03.2007 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Perustuslakivaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 08.09.2016 -
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Katainen) 22.06.2011 - 23.06.2014
  • oikeusministeri (Stubb) 24.06.2014 - 28.05.2015
Avustaja:
Lisa Palm,  
Puhelin: 09 432 4113
Sähköposti: lisa.palm(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot