Nimenhuutoraportti
Täysistunto
Nimenhuutoraportti perjantai 25.9.2020 klo 13.01
1
Nimenhuuto
Nimenhuutoraportti EDK-2020-AK-317153
Liite 1A
Nimenhuudossa merkittiin täysistunnosta poissa oleviksi seuraavat 118 edustajaa (e = eduskuntatyöhön liittyvä tehtävä; s = sairaus; p = perhevapaa): 
Anders
Adlercreutz
r
(e)
Pekka
Aittakumpu
kesk
(e)
Outi
Alanko-Kahiluoto
vihr
(e)
Li
Andersson
vas
(e)
Sanna
Antikainen
ps
(e)
Heikki
Autto
kok
(e)
Kim
Berg
sd
(e)
Sandra
Bergqvist
r
(e)
Thomas
Blomqvist
r
(e)
Markku
Eestilä
kok
(e)
Eeva-Johanna
Eloranta
sd
(e)
Jukka
Gustafsson
sd
(e)
Tuula
Haatainen
sd
(e)
Pekka
Haavisto
vihr
(e)
Timo
Harakka
sd
(e)
Harry
Harkimo
liik
(e)
Hannakaisa
Heikkinen
kesk
(e)
Anna-Maja
Henriksson
r
(e)
Veronika
Honkasalo
vas
(e)
Petri
Honkonen
kesk
(e)
Petri
Huru
ps
(e)
Hanna
Huttunen
kesk
(e)
Saara
Hyrkkö
vihr
(p)
Katja
Hänninen
vas
(e)
Anna-Kaisa
Ikonen
kok
(e)
Olli
Immonen
ps
(e)
Kalle
Jokinen
kok
(e)
Kaisa
Juuso
ps
(e)
Arja
Juvonen
ps
(e)
Heli
Järvinen
vihr
(e)
Anne
Kalmari
kesk
(e)
Ilkka
Kanerva
kok
(e)
Emma
Kari
vihr
(e)
Mika
Kari
sd
(e)
Pia
Kauma
kok
(e)
Ville
Kaunisto
kok
(e)
Juho
Kautto
vas
(e)
Pihla
Keto-Huovinen
kok
(e)
Tuomas
Kettunen
kesk
(e)
Anneli
Kiljunen
sd
(e)
Marko
Kilpi
kok
(e)
Krista
Kiuru
sd
(e)
Noora
Koponen
vihr
(e)
Jukka
Kopra
kok
(e)
Jari
Koskela
ps
(e)
Jouni
Kotiaho
ps
(e)
Terhi
Koulumies
kok
(e)
Katri
Kulmuni
kesk
(e)
Mikko
Kärnä
kesk
(e)
Joonas
Könttä
kesk
(e)
Mia
Laiho
kok
(e)
Antero
Laukkanen
kd
(e)
Rami
Lehto
ps
(e)
Aki
Lindén
sd
(e)
Antti
Lindtman
sd
(e)
Markus
Lohi
kesk
(e)
Pia
Lohikoski
vas
(e)
Mats
Löfström
r
(p)
Niina
Malm
sd
(e)
Sanna
Marin
sd
(e)
Leena
Meri
ps
(e)
Krista
Mikkonen
vihr
(e)
Sari
Multala
kok
(e)
Markus
Mustajärvi
vas
(e)
Jari
Myllykoski
vas
(e)
Juha
Mäenpää
ps
(e)
Riitta
Mäkinen
sd
(e)
Jukka
Mäkynen
ps
(e)
Matias
Mäkynen
sd
(e)
Veijo
Niemi
ps
(e)
Ilmari
Nurminen
sd
(e)
Maria
Ohisalo
vihr
(e)
Johanna
Ojala-Niemelä
sd
(e)
Mikko
Ollikainen
r
(e)
Petteri
Orpo
kok
(e)
Jouni
Ovaska
kesk
(e)
Sirpa
Paatero
sd
(e)
Tom
Packalén
ps
(e)
Aino-Kaisa
Pekonen
vas
(e)
Mauri
Peltokangas
ps
(e)
Pirkka-Pekka
Petelius
vihr
(e)
Arto
Pirttilahti
kesk
(e)
Jenni
Pitko
vihr
(e)
Sakari
Puisto
ps
(e)
Juha
Pylväs
kesk
(e)
Mari
Rantanen
ps
(e)
Piritta
Rantanen
sd
(e)
Minna
Reijonen
ps
(e)
Antti
Rinne
sd
(e)
Jari
Ronkainen
ps
(e)
Annika
Saarikko
kesk
(e)
Kristiina
Salonen
sd
(e)
Janne
Sankelo
kok
(e)
Sami
Savio
ps
(e)
Matti
Semi
vas
(e)
Juha
Sipilä
kesk
(e)
Saara-Sofia
Sirén
kok
(e)
Ruut
Sjöblom
kok
(e)
Ville
Skinnari
sd
Joakim
Strand
r
(e)
Iiris
Suomela
vihr
(e)
Hussein
al-Taee
sd
(e)
Katja
Taimela
sd
(e)
Mari-Leena
Talvitie
kok
(e)
Sari
Tanus
kd
(e)
Ari
Torniainen
kesk
(e)
Erkki
Tuomioja
sd
(e)
Tytti
Tuppurainen
sd
(e)
Ano
Turtiainen
at
(e)
Veikko
Vallin
ps
Sinuhe
Wallinheimo
kok
(e)
Matti
Vanhanen
kesk
(e)
Heikki
Vestman
kok
(e)
Jussi
Wihonen
ps
(e)
Pia
Viitanen
sd
(e)
Anne-Mari
Virolainen
kok
(e)
Tuula
Väätäinen
sd
(e)
Ben
Zyskowicz
kok
(e)
Nimenhuudon jälkeen ilmoittautui seuraava edustaja: 
Ville
Skinnari
sd
(13.17)
Viimeksi julkaistu 28.9.2020 9.43